Cennik tabliczek – szyldów – reklam grawerowanych laserem w laminatach.

Cennik grawerowania tabliczek obejmuje kompleksową cenę podkładu wraz z usługą laserowego znakowania wysokiej rozdzielczości. Na cenę realizacji usługi grawerowania laserowego wpływa głównie wielkość (powierzchnia) i grubość tabliczki, która poddawana jest procesowi grawerowania. W uzasadnionych przypadkach nietypowa odmiana stosowanego do graweru laminatu. Podane w poniższych cennikach wartość obejmuje standardowe odmiany laminatów grawerskich w grubościach od 0,8mm poprzez 1,6mm aż do do maksymalnej grubości 3,2mm. Nie obejmują materiałów grawerskich typu: NIGHTLITES (absorbujących światło i emitujących w ciemności). Nie obejmują dodatkowych usług związanych z podklejaniem czy wykonaniem prac projektowych. Usługa wykonywana jest na podstawie prawidłowo przygotowanego projektu dostarczonego drogą elektroniczną lub na nośniku.

Podstawowe kolory laminatów do grawerowania laserowego
Metaliczne laminaty do grawerowania techniką laserową

Tabliczki grawerowane laserem – dostępna kolorystyka podkładów.

Na załączonych ilustracjach przedstawiamy podstawowe – dostępne kolory w jakich jesteśmy wstanie dokonać grawerowania. Powierzchnia lica pokazuje nam kolor właściwy tła a prostokąt to kolor wygrawerowanego liternictwa. Prezentowane laminaty mają zastosowanie zewnętrzne i wewnętrzne. Dodatkowo do miejsc ekspozycyjnych – nasłonecznionych zalecamy wybór materiału z dodatkowym filtrem UV. Dotyczy to głównie laminatów metalicznych: szczotkowane złoto – srebro. Głębokość uzyskanego graweru oscyluje w okolicach 0,1 do 0,3mm.

Cennik tabliczek grawerowanych w laminacie 0,8 – 1,6mm.

Poniższe ceny obejmują ilości od 1 do 5 sztuk w określonym wymiarami obrysie prostokąta. Mogą mieć kształty wielokąta, elipsy, czy koła ale powinny się mieścić obrysowo w zadanym formacie.
Cena usługi cięcia – grawerowania pośrednich kształtów obliczana jest jak dla prostokąta. Większe zamówienia lub tabliczki o nietypowych kształtach wyceniamy indywidualnie po przesłaniu specyfikacji (projektu).
Ceny nie zawierają przygotowalni: 15zł / ustawienie maszyny na każdym nowym formacie.

Rodzaj usługiCena netto / min.Opis skrótowy usługi
Grawerowanie / frezowanie / cięcie laserem CO2 w pozytywnie2,00 zł / minutę pracyCena obejmuje czas pracy na materiałach płaskich w wersji standardowej
Grawerowanie / frezowanie / cięcie laserem CO2 w negatywie3,00 zł / minutę pracyCena obejmuje czas pracy na materiałach płaskich w wersji negatywowej
Grawerowanie / frezowanie laserem CO2 w obrotnicy5,00 zł / minutę pracyCena obejmuje czas pracy na materiałach owalnych (kieliszki, butelki, szklanki, kubki itp).
Usługa expresowa - realizacja w tym samym dniu + 50% ceny podstawowejCena obejmuje usługę zleconą do godziny 12.00 - odbiór w tym samym dniu
Przygotowanie lasera do realizacji zadania15,00 złOpłata jednorazowa - przygotowanie lasera - zmiana parametrów i test.
Ustawienie parametrów i test na materiałach powierzonych15,00 złOpłata jednorazowa w przypadku nowych materiałów powierzonych
Pakowanie / rozpakowywanie0,15 zł / szt.Usługa rozpakowania lub pakowania produktów wymagających specjalnego zabezpieczenia np. folia strech
Usługa expresowa - na poczekaniu (jeżeli maszyna jest wolna)+100% ceny podstawowejUsługa super expresowa realizowana na poczekaniu - tylko w przypadku braku zajętości maszyny

Cennik tabliczek szyldów grawerowanych laserem w laminatach grubości 3,2mm

Poniższe ceny obejmują ilości od 1 do 5 sztuk w określonym wymiarami obrysie prostokąta. Mogą mieć kształty kwadratu, prostokąta – wielokąta, elipsy, czy koła ale powinny się mieścić obrysowo w zadanym formacie.
Cena usługi cięcia – grawerowania pośrednich kształtów obliczana jest jak dla prostokąta. Większe zamówienia lub tabliczki o nietypowych kształtach wyceniamy indywidualnie po przesłaniu specyfikacji (projektu).
Ceny nie zawierają przygotowalni: 15zł / jednorazowy koszt ustawienie maszyny na każdym nowym formacie.

Powierzchnia w cm2Przykładowy wymiar w cmCena netto za 1 sztukę
do 10 cm2np. 5cm x 2cm lub pochodne28,00 zł
do 20 cm2np. 8cm x 2,5cm lub pochodne32,00 zł
do 30 cm2np. 10cm x 3cm37,00 zł
do 50 cm2np. 10cm x 5cm42,00 zł
do 80 cm2np. 10cm x 8cm45,00 zł
do 100 cm2np. 10cm x 10cm48,00 zł
do 200 cm2np. 20cm x 10cm lub pochodne75,00 zł
do 400 cm2np. 20cm x 20cm lub pochodne95,00 zł
do 600 cm2np. 30cm x 20cm lub pochodne120,00 zł

Jak przygotować plik do cięcia i grawerowania laserem plików wektorowych?

Pliki prosimy przygotowywać w skali 1:1 z zaznaczeniem elementów przewidzianych do wycięcia obrem włosowym – kolorem czerwonym. Elementy grafiki które mają być grawerowane powinny być zaznaczone wypełnieniem czarnym bez obrysu. Wszystkie czcionki koniecznie muszą zostać zamienione na krzywe. Pliki do realizacji usługi powinien zostać wyeksportowany do jednego z wybranych formatów np: DXF, PLT, AI, EPS.  Dodatkowo prosimy o przesłanie podglądu wykonanego projektu w postaci skompresowanej mapy bitowej np. jpg | bmp | png.

Grawerowanie laserem mapy bitowej – zdjęcia – ilustracji. Jak przygotować plik do grawerowania?

Jeżeli przygotowany projekt do grawerowania obejmuje element bitmapy (zdjęcia – ilustracji), prosimy o zdegradowanie profilu mapy z 32/24 bitowej głębi kolorystycznej do skali szarości (8bit). Następnie wyeksportowanie w pliku do grawerowania z rozdzielczością nie mniejszą niż 300dpi (skala 1:1). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie przygotowania plików – zapraszamy do kontaktu z BOK.


POZOSTAŁE MATERIAŁY KTÓRE OBRABIAMY TECHNIKĄ LASEROWĄ

RODZAJ MATERIAŁUGRAWEROWANIE laserem CO2CIĘCIE laserem CO2
AKRYL (pleksi - szkło organiczne)TAKTAK
POLIAMID (PA)TAKTAK
POLIETYLEN (PE)TAKTAK
POLIPROPYLEN (PP)TAKTAK
SKLEJKA SUCHOTRWAŁATAKTAK
DREWNO NATURALNETAKTAK
MDFTAKTAK
HDFTAKTAK
PAPIER TAKTAK
KARTONTAKTAK
SKÓRA (bez zaw. związków chromu)TAKTAK
TKANINYNIETAK
KOREKTAKTAK
SZKŁOTAKNIE
CERAMIKATAKNIE
KAMIEŃTAKNIE
MARMURTAKNIE