FOTOOBRAZY - druk indywidualnych grafik na zamówienie

Fotoobrazy na płótnie canvas. Obrazy ze zdjęć drukowane na płótnach artystycznych.

Fotoobrazy na płótnie to produkt dla wszystkich tych, którzy lubią tworzyć, kreować i sprawiać aby wnętrza mogły wyrażać i podkreślać Twoją osobowość w domu, firmie, biurze czy pracowni. Nie ogranicza nas nic prócz wyobraźnia a twórcze pomysły pozwalają rozwinąć Twoją wizję artystyczną jako autora. Materiał imitujący malarskie płótno sprawia, że dowolna grafika zyskuje nowy wymiar przekazu. Ty jako autor, według własnego gustu i wrażliwości możesz nadać swoim wnętrzom niespotykany – nowatorski – indywidualny charakter.

Fotoobrazy drukowane na płótnie artystycznym udekorują każde pomieszczenie nadając mu zupełnie nowe indywidualnie sprecyzowane wartości. Zaprojektuj swój fotoobraz a my po przesłaniu zdjęcia ściany Twojego pomieszczenia wykonamy wizualizację. Projekt układu graficznego zrobiony będzie abyś mógł zobaczyć efekt finalny jeszcze zanim zrealizujesz zamówienie z wybraną grafiką.

Fotoobrazy z Twoich zdjęć drukowane na zamówienie

Zdjęcia rodzinne w domu. Motyw graficzny Twojej firmy. Ulubiony pisarz, czy zespół, słowem fotoobraz, który będzie dostarczał inspiracji lub codziennie przypominał, że nie miałeś odwagi żyć jak chcesz? Doskonale! Indywidualna grafika na malarskim płótnie artystycznym, to bardzo dobry pomysł. Ogranicza nas jedynie szerokość jednego boku (140 cm) co w praktyce daje wiele możliwości formatów, idealnie pasujących do różnych wnętrz.

Fotoobraz z indywidualną grafiką na płótnie – oryginalny prezent dostępny dla każdego

Fotoobraz drukowany na płótnie to świetny pomysł prezent. Rodzinne wydarzenie, zdjęcia dzieci, wyjątkowe chwile z przyjaciółmi. Spersonalizowany prezent to coś z czego osoba obdarowywana może się naprawdę ucieszyć. Staranne wykonanie, dekoracyjny materiał i lekkość materiału, sprawia, że fotoobraz jest łatwy do zawieszenia na ścianie. Możesz umieścić na nim karykaturę, ulubione miejsce na ziemi i każdą inną grafikę, której rozdzielczość pozwoli na wydruk wysokiej jakości.

Fotoobrazy – na jakich płótnach drukujemy?

Najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym jest naturalne płótno artystyczne Canvas. Posiada on bardzo wyraźną strukturę mikrowłókien układających się w odpowiednim kierunku tworząc imitację prawdziwego płótna malarskiego. Drugim bardzo popularnym jest Canvas syntetyczny PCV. Występuje w kilku podstawowych wzorach:  od klasycznej czyli struktury płótna malarskiego, jak również może być imitacją powierzchni skóry z wyraźnymi porami i charakterystycznymi nieregularnymi naturalnymi nierównościami. 

Fotoobrazy drukowane na płótnach - wymiary
Fotoobraz drukowany na płótnie strukturalnym Canvas

Jaki najszerszy fotoobraz możemy wydrukować i naciągnąć na blejtram?

Czy są jakieś ograniczenia formatowe związane z ofertą druku fotoobrazów? Niestety tak, jesteśmy ograniczeni szerokością rolki na której nawinięty jest materiał podkładowy pod druk. Najbardziej popularnym nawojem jest szerokość 125cm. Niektóre struktury posiadają szersze rolki, nawet do formatu 152cm. Ale musimy pamiętać, że w zależności od blejtramu musimy odjąć marginesy na zawinięcia (3-6cm. na stronę, w zależności od wybranej ramy). Przyjmujemy zatem, że maksymalna szerokość fotoobrazu drukowanego na płótnie canvas nie powinien przekraczać 140cm. Długość nie ma ograniczeń formatowych.


W jakiej rozdzielczości przygotować grafikę do druku fotoobrazów?

Temat ogólny rozdzielczości projektów grafik do druku wielkoformatowego omawialiśmy tutaj: tabela rozdzielczości druku
Przy druku fotoobrazów możemy stosować tabele zawarte w ogólnych wytycznych a dotyczących wartości wydruków precyzyjnych. Gęstość rastra należy dopasować do wielkości projektu wg. ogólnej zasady – im mniejsza praca tym rozdzielczość powinna być wyższa. Przy formatach fotoobrazów zbliżonych do wielkości A4 | A3 | B4 | B3 maksymalna nieprzekraczalna wartość to 300dpi. Poniżej prezentujemy ogólne rekomendowane rozdzielczości druku w zależności od wielkości drukowanych fotoobrazów.