Obrazek wyróżniający prezentujący grafikę wektorową

Grafika wektorowa – jak na niej skutecznie zarabiać?

Zacznik zarabiać na grafikach wektorowych - twórz i sprzedawaj

Grafika wektorowa – twórz – publikuj – sprzedawaj.

Grafika wektorowa a wymierne pieniądze. Zarabianie w Internecie to temat obszerny, a gwałtowny rozwój tego medium umożliwia przypływ pieniędzy przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Jest to tak zwany dochód pasywny, który polega na tym, że raz wykonane działanie przynosi stały dochód w dłuższej perspektywie. Internet zarabianie umożliwia dziś każdemu, a jednym ze sposobów zarabiania w sieci jest sprzedaż malowanek na Amazonie, co nie wiąże się z żadnymi inwestycjami, nie licząc zdolności artystycznych, które można wykształcić przez praktykę, jeżeli się ich nie posiada.

Grafiki wektorowe  – sprzedawaj na Amazonie.

Posiadając chociaż trochę zdolności artystycznych, a także potrafiąc obsługiwać dowolny program do grafiki wektorowej, można uzyskać stały dochód pasywny np.na Amazonie. Jednak jaki jest tego mechanizm i czy mogą skorzystać z tego Polacy? Każdy słyszał o gigancie, jakim jest Amazon. Zarabianie na Amazonie możliwe jest między innymi przez platformę Kindle Direct Publishing, na której można publikować stworzone przez siebie publikacje w postaci np. ebooków.

Ogromną zaletą Amazonu jest to, że grafiki – książki można sprzedawać w wersji zarówno elektronicznej, jak i papierowej, i nie wiąże się to z żadnymi inwestycjami! W przypadku grafik wektorowych – malowanek – ilustracji, interesuje nas właśnie tworzenie produktów fizycznych, jednak jak zarabiać na Amazon bez inwestowania? Otóż publikacje wektorowe – malowanki, jak i wszystkie inne książki, które przygotujemy, dostępne są jako druk na żądanie. Dzięki temu nie ponosimy żadnych kosztów początkowych.

Grafika wektorowa – zobacz ile możesz wygenerować zysku?

Amazon po prostu pobiera pieniądze przy każdej sprzedaży produktu. Autor dostaje nawet do 70% wartości każdej sprzedaży, co czyni ten sposób zarabiania w Internecie pozornie niezwykle atrakcyjnym. Oczywiście jeżeli tylko potrafi się przygotować w odpowiedni sposób dany produkt. Do tego potrzebny jest, poza umiejętnościami graficznymi, także program do edycji i tworzenia grafiki wektorowej.

Proces przygotowania grafiki na potrzeby druku na żądanie na Amazon polega na stworzeniu grafik  książki w pliku PDF. Plik ten wgramy na specjalną platformę na Kindle Direct Publishing. Zarabianie w sieci w ten sposób jest łatwe, jeżeli poza umiejętnościami dysponuje się także dobrym programem do grafiki wektorowej, a wybór wcale nie jest mały.

Który z programów do edycji wektorowej wybrać?

Niektórym jednak może wydawać się, że jedyną opcją są drogie programy komercyjne, jednak istnieją także świetne darmowe programy do grafiki wektorowej. Z płatnych narzędzi najczęściej używany jest Adobe Illustrator, którego używanie wiąże się jednak z koniecznością opłacania drogiego abonamentu co miesiąc, a roczny koszt używania tego oprogramowania wynosi około tysiąca złotych. Drugą alternatywą jest Corel Draw – tu możemy znaleźć wersje pudełkowe z dożywotnią licencją jak również w wersji abonamentowej. My radzimy dokonać zakupu z jednorazową opłatą licencyjną. Pamiętając oczywiście, że musi być to wersja komercyjna – gdyż mamy zamiar na narzędziu zarabiać.


Darmowe programy do edycji wektorowych.

Na szczęście istnieje kilka darmowych programów do grafiki wektorowej, wśród których najlepszy jest Inkscape. Jest to oprogramowanie Open Source, czyli otwarto źródłowe i całkowicie darmowe. Dzięki otwartemu kodowi oraz dynamicznemu rozwojowi jest to najlepsza darmowa alternatywa dla Adobe Illustratora. Inkscape zawiera wiele zaawansowanych funkcji, które zadowolą nie tylko laika, ale także i profesjonalnego grafika. Dzięki licznym wtyczkom można znacznie przyspieszyć proces tworzenia grafik wektorowych i rastrowych.

Grafika wektorowa – inne darmowe programy do tworzenia ilustracji.

Istnieją także mniej znane programy do grafiki wektorowej. Programy są zupełnie darmowe lub kosztują bardzo niewiele w stosunku do opłat koniecznych w przypadku abonamentu Adobe. Do darmowych programów należy przede wszystkim BoxySVG. Ciekawostką jest to, że jest to program rodzimy. Jest on niezwykle prosty w obsłudze i być może dla osób, które nie mają doświadczenia z programami do grafiki wektorowej. Program ten będzie lepszy od Inkscape, gdyż w zasadzie od razu umożliwia tworzenie. Zawiera wszystko, co potrzebne jest do zarabiania w sieci za pomocą projektowania i edycji grafik – malowanek – publikacji.

Twórz grafiki wektorowe i sprzedawaj jako składową ebook

Twórz – projektuj – publikuj

Innym interesującym darmowym programem jest – również udostępniony na wolnej licencji – Sk1. Jest to nie tylko program do grafiki wektorowej, ale także wszechstronne narzędzie do przygotowywania publikacji. Stworzymy w nim nie tylko grafiki, ale także książkę jako całość. Minusem programu jest dość uboga dokumentacja. Jednak nie warto się przez to zniechęcać, gdyż Sk1 to potężne narzędzie. Narzędzie dzięki któremu zarabianie na Amazonie stanie się możliwe, a dzięki darmowości oprogramowania będzie ono bezkosztowe.

Kolejnym otwarto źródłowym i potężnym programem, którego można użyć, jest Scribus. Nie jest on już jednak programem do tworzenia grafik.  Podobnie jak Sk1 służy on tworzeniu książek w formacie PDF, które będzie można potem wydrukować. W tym programie przygotowuje się cały layout książki, czyli jej zawartość, dodając grafiki i tekst. Tworzy się przy pomocy Scribusa profesjonalnie wyglądający produkt.

Z płatnych narzędzi z pewnością warto polecić program Gravit Designer. Występuje on co prawda w wersji darmowej, jednak w celu przygotowania publikacji do druku konieczne jest wykupienie wersji płatnej. Wiąże się z opłatą 180zł, którą uiszcza się raz na rok. W zamian za to uzyskuje się potężne i łatwe w nauce narzędzie, dzięki któremu można też przygotować plik PDF gotowy do druku.

Tworzymy okładkę – poznaj możliwości edytora CANVA

Poza zawartością naszej publikacji przygotować trzeba także okładkę. Okładkę można zrobić w jednym z powyżej wymienionych programów, ale najlepiej użyć do tego fenomenalnego narzędzia, jakim jest Canva. Jest ono darmowe, jednak zawiera też opcję płatną. Jego wielką zaletą jest to, że darmowa wersja wystarcza znacznej większości użytkowników.  Aplikacja jest niezwykle intuicyjne i zawiera fenomenalną dokumentację wraz z materiałami wideo, które ciągle są aktualizowane.

To, jaki program do grafiki wektorowej wybierzemy, zależeć będzie od naszego gustu i upodobań. Wszystkie wyżej wspomniane narzędzia dostępne są na wszystkie główne systemy operacyjne, w tym na Windowsa i Linuksa. Canva z kolei jest aplikacją sieciową. Korzysta się z niej więc w przeglądarce, a do tego posiada ona aplikację na Androida.

Program do tworzenia grafik wektorowych - ilustracji - publikacji
Projektuj - twórz - publikuj w internecie i zacznij na tym zarabiać

Do tego można użyć też funkcji przekształcania bitmapy w grafikę wektorową. Można więc stworzyć mandalę lub jej bazę przy użyciu cyrkla, linijki i ekierki na kartce papieru, a potem zeskanować i przerobić rysunek na grafikę wektorową, którą można dalej edytować. Wiele osób w celu ułatwienia sobie pracy korzysta także z gotowych grafik na licencji Creative Commons, przerabiając je po prostu lub wykorzystując ich fragmenty, co jest całkowicie legalne, także przy użyciu komercyjnym.

Jak następuje wypłata za sprzedaż grafik wektorowych na amazoon

Zarabianie na Amazon w praktyce — kilka wskazówek.

Zarabianie na Amazon w ten sposób potrafi być bardzo łatwe. Grafiki – publikacje – malowanki sprzedają się na rynku amerykańskim i kanadyjskim bardzo dobrze. Dla kogo jednak malowanki tworzyć? Wbrew pozorom takie produkty nie są kupowane tylko dla dzieci. W rzeczywistości większość sprzedawanych tam malowanek to produkty stworzone z myślą o dorosłych. Na Zachodzie bardzo ceni się odstresowującą rolę malowanek i ich wykorzystanie terapeutyczne. Malowanki – grafiki wektorowe i rastrowe nie muszą nawet przedstawiać obiektów ze świata codziennego.

Bardzo popularne są takie, które składają się z abstrakcyjnych ilustracji, sztuki geometrycznej i mandali. Daje to szerokie popisu osobom, które nie posiadają rozwiniętych zdolności plastycznych. Daje to możliwości by stworzyć w programie do grafiki wektorowej na przykład ilustracje przedstawiające ludzi czy zwierzęta. Programy do grafiki wektorowej posiadają wiele narzędzi i wtyczek, które pozwolą stworzyć interesujące ilustracje i mandale nawet mniej doświadczonym użytkownikom.

Grafiki wektorowe sprzedawane na Amazon – wypłata środków i podatki

Zapewne wiele osób zastanawia się, jak wygląda cały proces sprzedaży oraz wypłaty, a także kwestie podatkowe. Otóż Amazon po wrzuceniu pliku malowanki wykonuje za nas całą robotę. To on przetwarza zamówienia, drukuje i wysyła nasze malowanki. Zarobki można śledzić po zalogowaniu się na platformę Amazonu dla autorów. Pieniądze wypłacane są mniej więcej po dwóch miesiącach, na koniec miesiąca. Na pierwsze pieniądze trzeba będzie więc zaczekać 2-3 miesiące. Jednak po pierwszej wypłacie kolejne pieniądze będą przychodzić już co miesiąc, jeżeli oczywiście każdego miesiąca będziemy sprzedawać malowanki.

Taki dochód pasywny jest tym większy, im więcej produktów przygotujemy. Nie powinno się też na początku wrzucać jednego produktu, gdyż wtedy początkowe kwoty będą małe i niezbyt zachęcające. Najlepiej za pierwszym razem wrzucić od razu kilka malowanek, co zwiększy prawdopodobieństwo sprzedaży.

Takie zarabianie w Internecie nie stwarza większych problemów, jeżeli chodzi o podatki. Amazon na koniec roku przyśle zestawienie sprzedaży, z którego kwoty umieścimy w PIT. Przy zakładaniu konta autora na Amazonie wypełnić należy też deklarację podatkową USA, gdyż dzięki temu unikniemy podwójnego opodatkowania. W USA zostanie pobrane wtedy tylko 10% podatku, a jego resztę zapłacimy w Polsce. W przypadku niewypełnienia deklaracji, w USA zapłacić musielibyśmy aż 30% podatku, a do tego jeszcze doszedłby pełny polski podatek. W celu wypełnienia deklaracji należy podać na stronie Amazonu adres zameldowania i PESEL. Amazon weryfikuje te dane.


Grafika wektorowa –  podsumowanie

Grafika wektorowa jako dodatkowy biznes. Zarabianie na tworzeniu i sprzedawaniu grafik – malowanek – książek na Amazonie to świetny biznes. Jest też bazą pod założenie działalności gospodarczej. Jednak na początku nie trzeba wcale jej zakładać, gdyż formalnie nie jesteśmy sprzedawcami. Sprzedaż prowadzi Amazon, a my dostajemy tantiemy za prawa autorskie od sprzedanych grafik – malowanek. Jeżeli jednak nie brzmi to dla nas przekonująco, warto zapytać się o konieczność założenia działalności swój urząd skarbowy. Pamiętać należy też, że istnieje w Polsce obecnie typ działalności, jaką jest działalność nierejestrowana. Do pewnego pułapu przychodu nie trzeba zakładać firmy ani płacić ZUS. Dopiero po przekroczeniu progu trzeba zgłosić prowadzenie działalności gospodarczej.

Zarabianie na Amazon otwiera przed twórcami nowe perspektywy, a baza ponad 300 milionów aktywnych klientów robi wrażenie. Przy odpowiednim zaangażowaniu i chociaż odrobinie talentu może to stać się lukratywny biznes, który przyniesie pokaźny dochód pasywny. Do tego całą działalność można wykonywać w domu, co pozwala pogodzić zarabianie z życiem rodzinnym i osobistym, o czym wiele osób może tylko pomarzyć.


Zobacz również – może Cię zainteresuje?

Similar Posts