Komunikat SamART z dnia 16 marca 2020

Komunikat SamART z dnia 16-03-2020

Szanowni Państwo.
W związku z bezprecedensową  sytuacją z jaką przychodzi nam Wszystkim się zmierzyć, wprowadzamy kilka istotnych zmian dotyczących naszego działania. Obecny światowy kryzys epidemiologiczny już spowodował znaczne podwyżki materiałów bazowych niezbędnych dla sprawnego działania i gwarancji dostępności najważniejszych produktów. Na dzień dzisiejszy staramy się utrzymać ceny na dotychczasowym poziomie. O ewentualnych korektach cenowych będziemy informować w osobnych wpisach. Taką ewentualność  sygnalizowaliśmy już w poprzednich komunikatach. 

Prosimy o ograniczenie do niezbędnego minimum kontaktów bezpośrednich w siedzibie SamART.

Wszystkie elementy związane z zamówionymi usługami – produktami:
tj. projekty graficzne – wizualizacje – renderingi – montaże video itp. realizujemy drogą elektroniczną – online lub podpinamy w chmurze udzielając dostępów zdalnych.
Nowe zlecenia oraz niezbędne uzgodnienia z nimi związane wykonujemy poprzez kontakt drogą elektroniczną.

Wstrzymujemy do niezbędnego minimum na okres 14 dni realizacje zewnętrzne w pomieszczeniach zlecającego.
Rozpoczęte projekty – zamówienia w sytuacjach wyjątkowych są uzgadniane na bieżąco z zamawiającymi. 

Zmiany w systemie płatności i rozliczeń.

Od 16 marca 2020 wprowadzamy przedpłatowy system zamówień. Jest to spowodowane zauważalną tendencją do opóźnień płatniczych zrealizowanych i zafakturowanych już zleceń. Niestety obowiązek podatkowy spoczywa na nas, jako wystawiającego FV. Zobowiązania te i inne musimy regulować bez względu na to czy otrzymaliśmy zapłatę od kontrahentów. Dalszy rozwój tej niepokojącej tendencji może spowodować zatory płatnicze, których chcemy uniknąć. 

Prosimy również o minimalizowanie wpłat gotówkowych. Posiadamy terminale płatnicze, prosimy zatem o regulowanie należności w formie bezgotówkowej.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy, licząc na zrozumienie. 

Mamy nadzieję, że obecny kryzys w najbliższych tygodniach zostanie opanowany i zaczniemy powoli wracać do stanu sprzed epidemii – czego sobie i Państwu życzymy. 

Sam Art
Wieliczka, 16 marca 2020

Similar Posts