Kompleksowa obsługa medialna eventów – światło – obraz – dźwięk

ILE KOSZTUJE MEDIALNA – TECHNICZNA OBSŁUGA KONFERENCJI – SZKOLEŃ EVENTÓW FIRMOWYCH W TRYBIE ONLINE ?

Obsługa medialna (techniczna) eventów, konferencji, szkoleń, imprez firmowych, powinna zostać oparta na scenariuszu. Każdy organizator eventu planując realizację wydarzenia online zastanawia się z jakimi kosztami musi się liczyć przy tworzeniu budżetu imprezy. Wiadomo, że planowanie wydarzenie w wersji hybrydowej czy pełnej wersji online poniesie zdecydowanie niższe wydatki związane z realizacją niż w standardowej formie bezpośredniego uczestnictwa zaproszonych gości. Jednakże w zależności od rozmachu i planowanych elementów składowych cena obsługi medialnej też może okazać się wydatkiem znaczącym, który musi być bezwzględnie ujęty przy organizacji wydarzenia. Aby ułatwić Państwu to zadanie, przygotowaliśmy ogólny cennik usług związanych z obsługą medialną eventów w wersji online oraz kilka porad dotyczących tego tematu.

OBSŁUGA MEDIALNA I TECHNICZNA EVENTÓW, KONFERENCJI – od czego zależy cena usługi?

Prezentowany cennik należy traktować orientacyjnie. Do pełnej i wiążącej wyceny niezbędne jest zapoznanie się ze scenariuszem wydarzenia oraz wypełnienie briefu przedprodukcyjnego. W briefie niezbędnym będzie określenie bardziej konkretnych wymagań zamawiającego oraz określenie najbardziej istotnych elementów składowych które mają być wycenione. Bardzo przydatnym jest dołączenie ogólnego scenariusza wydarzenia, który niezmiernie ułatwi przygotowanie kompleksowej oferty.

CENNIK PODSTAWOWY OBSŁUGI MEDIALNEJ I TECHNICZNEJ EVENTÓW ONLINE

Poniżej publikujemy ogólny cennik mało skomplikowanej – standardowej usługi streamingu online do sieci bez rozbudowanych elementów dodatkowych wzbogacających wydarzenie. Nasza oferta obejmuje zakres szeroko pojętej oferty agencyjnej w skład której wchodzą bardziej specjalistyczne formy oferty multimedialnej i technicznej obsługi eventowej.

PAKIET PODSTAWOWY MINIPAKIET PODSTAWOWYPAKIET STANDARDOWYPAKIET ROZSZERZONYPAKIET ROZSZERZONY 6H
1 kamera statyczna2 kamery statyczne3 kamery statyczne3 kamery statyczne3 kamery + 1 operator
do 1 godziny streamingudo 2 godzin streamingudo 2 godzin streamingudo 2 godzin streamingudo 6 godzin streamingu
1 platforma streamingowa (np.Facebook, YouTube, Twitch)1 platforma streamingowa (np.Facebook, YouTube, Twitch)1 platforma streamingowa (np.Facebook, YouTube, Twitch)do 2 platform streamingowych (np.Facebook, YouTube, Twitch)do 2 platform streamingowych (np.Facebook, YouTube, Twitch)
Multimedia w transmisji: (plansze, podpisy, napisy) do 4 źródełMultimedia w transmisji: (plansze, podpisy, napisy) do 10 źródełMultimedia w transmisji: (plansze, podpisy, napisy) do 10 źródełMultimedia w transmisji: (plansze, podpisy, napisy) do 20 źródełMultimedia w transmisji: (plansze, podpisy, napisy, filmy, spoty reklamowe) do 30 źródeł)
Obsługa dźwiękowa po stronie zamawiającego. Suma dostarczona po XLRObsługa dźwiękowa po stronie zamawiającego - Suma dostarczona po XLRObsługa dźwiękowa po stronie wykonawcy - max 2 mikrofony + mikser audioObsługa dźwiękowa po stronie wykonawcy - max 4 mikrofony + mikser audioObsługa dźwiękowa po stronie wykonawcy - do 4 mikrofonów doręcznych lub mikroporty + realizator dedykowany + mikser audio
Obsługa oświetleniowa po stronie zamawiającegoObsługa oświetleniowa po stronie zamawiającegoObsługa oświetleniowa po stronie zamawiającegoObsługa oświetleniowa po stronie wykonawcy - do 4 źródeł światła na statywach (max 2500W)Obsługa oświetleniowa po stronie wykonawcy - do 8 źródeł światła na statywach (max 5000W)
Uczestnicy zdalni prelegenci - nie dotyczyUczestnicy zdalni - prelegenci - nie dotyczyUczestnicy zdalni - prelegenci - nie dotyczyUczestnicy zdalni aktywni prelegenci - do 2 osóbUczestnicy zdalni prelegenci - do 4 aktywnych uczestników
Stabilne łącze internetowe RJ45 - po stronie zamawiającego.Stabilne łącze internetowe RJ45 - po stronie zamawiającego.Stabilne łącze internetowe RJ45 - po stronie zamawiającego.Stabilne łącze internetowe RJ45 - po stronie zamawiającego.Stabilne łącze internetowe RJ45 - po stronie zamawiającego + backupowi łącze awaryjne wykonawca.
cena od 490,00 + VATCena od 990,00 + VATCena od: 1990,00 + VATCena od: 2990,00 + VATCena od 3990,00 + VAT

Powyższy cennik obsługi medialnej eventów należy traktować orientacyjnie i nie interpretować jako wiążącej oferty realizacyjnej. Ceny przedstawione w tabelach nie zawierają kosztów dojazdu, kosztów noclegowych i innych związanych z logistyką realizacji. Cennik nie zawita obsługi graficzne, zaawansowanego oświetlenia efektowego. Profesjonalnego – rozbudowanego nagłośnienia. Cennik nie obejmuje rozbudowanych opcji multimedialnych. Te elementy wyceniamy po zapoznaniu się ze specyfikacją eventu – scenariuszem. Ceny nie obejmują usług logistycznych – transportu który musi zostać użyty do przewiezienia koniecznej ilości sprzętu. W przypadku planowania wczesnych godzin rozpoczęcia transmisji – montaż i próby sprzętowe rozpoczynamy dzień przed planowanym czasem rozpoczęcia eventu. Ten wariant nie jest ujęty w powyższym cenniku obsługi medialnej.

OBSŁUGA MEDIALNA EVENTÓW – INFORMACJE NIEZBĘDNE DO PRZYGOTOWANIA OFERTY

W celu przygotowania konkretnej oferty na obsługę medialną, koniecznym jest określenie wymagań związanych z organizowanym eventem. Klient powinien przedstawić najbardziej istotne punkty scenariusza wydarzenia. Do najbardziej istotnych należą: określenie formuły i planowanego przebiegu eventu. Czy ma być to wydarzenie tradycyjne, hybrydowe, czy też w 100% online. Czy plan przewiduje połączenia zdalne z prelegentami? Czy scenariusz przewiduje dynamiczny przebieg wystąpień? Czy transmisja ma obejmować tłumaczenia symultaniczne lub migowe? Na ile i jakie platformy planowana jest transmisja wydarzenia? Jakie dodatkowe elementy multimedialne powinny być eksponowane podczas transmisji: ekrany diodowe, monitory wielkoformatowe, projektory multimedialne, dynamiczne oświetlenie efektowe? Czy oferta ma zawierać przygotowanie grafik: podpisów, plansz, materiałów video mających pojawić się podczas transmisji online. Czy klient planuje dodatkowe elementy scenograficzne – promocyjne, które mają stanowić tło sceny – dyskretnie pełniącą role promocyjno – reklamową.

NIE ZNAM SIĘ NA MEDIACH I ASPEKTACH TECHNICZNYCH PRZYGOTOWANIA EVENTÓW – LICZĘ NA WASZĄ POMOC I WSPARCIE

To jest bardzo często pojawiający się scenariusz. Naszym zadaniem jest wysłuchać klienta, poznać jego wizję organizowanego wydarzenia, podpowiedzieć rozwiązania najlepiej dopasowane do oczekiwanego efektu i posiadanego budżetu.
Niestety klient często sam nie wie z jakich elementów chciałby skorzystać. W tym właśnie miejscu pojawia się konieczność rozmowy bezpośredniej w celu określenia oczekiwań i zaprezentowania rozwiązań spełniających te wymagania. Na tym właśnie etapie rodzi się konieczność przesłania przez nas briefu przedprodukcyjnego, aby organizator eventu mógł poznać możliwości techniczne i proponowane rozwiązania.To właśnie te detale oferty, mogą być istotnymi czynnikami mającymi duże znaczenia w przygotowaniu wyceny.

JAK MOŻEMY POMÓC – CO OFERUJEMY W RAMACH OFERTY?

 • Obsługa techniczno – medialna oferowana przez nasz zespół obejmuje między innymi:
 • Wsparcie projektu na każdym etapie jego tworzenia
 • Doradztwo techniczne i merytoryczne przy planowaniu eventu
 • Kompleksowa realizację obrazu – kamery, operatorzy, realizatorzy
 • Obsługa kranu filmowego do ujęć efektowych
 • Transmisje online streaming wydarzenia do sieci na dowolne platformy
 • Wdrożenie do transmisji połączeń zdalnych prelegentów
 • Oświetlenie planu dostosowane do scenariusza (statyczne – dynamiczne)
 • Kompleksową obsługę dźwiękową – mikrofony, mikroporty, nagłośnienie, odsłuchy, monitory, miksery audio
 • Urządzenia multimedialne: ściany LED, monitory wielkoformatowe, projektory
 • Nagranie archiwizujące eventu w wysokiej jakości zapisu audio-video
 • Obsługę graficzną eventu – zaprojektowanie i produkcja wszelkich materiałów multimedialnych (plansze, belki, podpisy, filmy sponsorskie itp)
 • Produkcja materiałów reklamowych: zaproszeń, plakatów, ulotek, banerów, ścianek ekspozycyjnych, elementów dekoracyjnych
 • Produkcję materiałów multimedialnych po streamingowych (podsumowania w formie video relacji z wydarzenia)

Obsługa medialna konferencji eventów wydarzeń online

OBSZARY DZIAŁANIA CZYLI GDZIE ŚWIADCZYMY OFERTĘ OBSŁUGI TECHNICZNEJ EVENTÓW?

SamART Media swoją siedzibę ma w Małopolsce w miejscowości Wieliczka. Jednakże nasze usługi świadczymy na terenie całej Polski jak również poza nią. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań naszego klienta. Odległości i aspekty logistyczne przy dobrze zaplanowanym wydarzeniu nie stanowi większego problemu. W zależności od wielkości i rozmachu technologicznego wydarzenia czas przygotowania obsługi technicznej w wykonaniu naszej ekipy wynosi maksymalnie 48 godzin do gotowości realizacyjnej. W większości przypadków czas na instalację średniej wielkości eventu mieści się w 24 godzinach poprzedzających wejście na antenę. Reasumując: nie ma ograniczeń dotyczących lokalizacji gdzie ma odbyć się obsługiwany event. Jednakże należy się liczyć ze zwiększonymi kosztami logistycznymi realizowanego wydarzenia.

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie zorganizujmy Państwa wydarzenie.