PMMA - PLEXI - PLEKSAto nazwa szkła akrylowego - oferujemy cięcie - docinanie frezowanie

PLEXI – PMMA – SZKŁO ORGANICZNE CZYLI PLEKSI W REKLAMIE

PLEXI – METAPLEX – PMMA – PLEXIGLAS – PLEKSI

PLEXI – PMMA co to jest i gdzie ma najczęstsze zastosowanie? PLEXI to najogólniej mówiąc organiczne szkło akrylowe. Występuje pod wieloma innymi potocznymi nazwami – między innymi: PLEXIGLASS | PMMA | PLEKSA | PLEKSI | METAPLEX itp. Głównym składnikiem plexi jest METAKRYLAN METYLU. Z nazwą produktu kojarzone mogą być handlowe nazwy własne nadawane przez poszczególnych producentów szkła akrylowego. Do najczęściej używanych – najbardziej popularnych należą: LIMAKCRYL, SAT ACRYL, AKRYLON, PERSPEX, OROGLAS, PERCLEX, Materiał ten występuje najczęściej w arkuszach o wymiarach: 3050mm x 2050mm. Arkusze bazowe są rozkrawane do mniejszych wymiarów pośrednich: 

Najczęściej występujące grubości arkusza to odpowiednio: 2mm | 3mm | 4mm | 5mm | 6mm | 8mm | 10mm | 12mm
PLEXI posiada między innymi bardzo dobre własności plastyczne przez co, między innymi jest niezmiernie popularnym produktem bazowych używanym w przemyśle – budownictwie i reklamie.

SZKŁO ORGANICZNE –  PLEXI

Plexi charakteryzuje się bardzo dużą przeźroczystością na poziomie ponad 93% dla grubości 2mm. Charakteryzuje się również znakomitą odpornością na promieniowanie UV. Nie występuje tu przykładowo tak charakterystyczny proces żółknięcia przy dłuższym działaniu promieniowania słonecznego. Temperatura użytkowa obróbki wacha się w przedziale 70-80 stopni celsjusza. Temperatura wyraźnego mięknięcia materiału – czyli graniczna temperatura obróbki termicznej jest na poziomie. 110 – 120”CGęstość akrylu wynosi odpowiednio 1,19g/cm2 a wytrzymałośść na ściskanie (obróbkę udarową) to 100 Mpa | 1,15 kJ/m2. Pleksi posiada również bardzo ważną cechę związaną z recyclingiem. Poprzez swoje właściwości chemiczne niezwykle łatwo poddać go recyclingowi i pozwala na powtórną przeróbkę i ponowne użycie. PLEXI występuje w dwu najbardziej popularnych formach: jako płyta wylewana i ekstrudowana.

PLEXI (polimetakrylanu metylu) – ZASTOSOWANIE.

Zastosowanie w reklamie to elementy podświetlane kasetonów i pylonów. Produkcja reklam świetlnych i podświetlanych (litery i znaki blokowe). Elementy dekoracji bezpośredniej poprzez obróbkę frezowania i wycinania laserowego. Podkłady pod gadżety grawerowane i wycinane w dowolnych kształtach. PLEXI stosowana jest również jako podstawowy budulec systemów prezentacyjnych i wystawienniczych. Polimetakrylan metylu wykorzystywany jest również do produkcji ekspozytorów, tabliczek przydrzwiowych, pylonów, jak również ekskluzywnych systemów informacji wizualnych.

Ze względu na swoje niezwykłe właściwości, jak już pisaliśmy – najczęściej oprócz zastosowań w reklamie możemy spotkać w budownictwie, jako świetliki i zadaszenia, ekrany akustyczne, użycie w produkcji ekranów termicznych. Jako elementy wyposażenia statków powietrznych (okna – szyby), wyposażeniu przemysłu stoczniowego (bulaje, elementy śluz i grodzi. W zastosowaniach typowo obronnych np. tarcze grup szturmowych policji i wojska. W zastosowaniach codziennych szkło akrylowe sprawdzi się również jako elementy meblowe, wypełnienie drzwi, elementy balustrad – balkonów, jako podstawowy element budowy akwariów i terrariów.


Plexi zwana potocznie metaplexemjest najcześciej używanym materiałem materiałem w reklamie

PLEXI – METAPLEX – SZKŁO ORGANICZNE – PMMA – PLEKSI

To zamiennie i często używane nazwy polimetakrylanu metylu.
Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych

zastosowań w reklamie.

Plexi - podstawowy budulec przy produkcji trofeów sportowych ze szkład organicznego
Plexi używany do produkcji reklam podświetlanych i świetlnych
Z płyt PMMA - Plekxi produkujemy litery przestrzenne

SZKŁO AKRYLOWE – METAPLEX  możliwości obróbki i zastosowanie w reklamie

Pleksi możemy obrabiać poprzez polerowanie, grawerowanie, obróbkę frezerską, termoformowanie, gwintowanie, nawiercanie, gięcie, termoformowanie, klejenie. Do najbardziej popularnych zastosowań w reklamie to:

  • kasetony podświetlane
  • reklamy świetlne typu pylony
  • litery blokowe
  • frezowane kasetony reklamowe
  • ekspozytory
  • tablice reklamowe
  • szyldy i tabliczki informacyjne
  • gadżety reklamowe
  • trofea okolicznościowe i sportowe
kaseton reklamowy z plexi i dibondu

PLEKSI DOSTĘPNE GRUBOŚCI – KOLORY I ROZMIARY PŁYT

Plexi występuje w szerokim zakresie dostępnych grubości. W ofercie stałej posiadamy najczęściej materiały od 3mm do 10mm. Na zamówienie w krótkim okresie jesteśmy wstanie zagwarantować grubości materiału do 50mm. Szkło organiczne barwione występuje głównie w zakresie grubości do 3mm. Poniżej prezentujemy przykładowy zestaw kolorystyczny dostępny w naszej ofercie.

Dostępna kolorystyka PLEXI barwionej

LASEROWA OBRÓBKA ELEMENTÓW REKLAMOWYCH ZE SZKŁA ORGANICZNEGO

Szkło organiczne doskonale sprawdza się w zastosowaniach reklamowych. Przy użyciu plotera laserowego lub frezarki CNC otwierają się nieograniczone wprost możliwości tworzenia oznaczeń firmowych, elementów reklamowych, grafik przestrzennych, reklam wewnętrznych – zewnętrznych itp. Poniżej przedstawiamy krótki filmik w jaki sposób odbywa się obróbka laserowa na niektórych materiałach i odmianach szkła organicznego.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


Similar Posts