#RBC2019

Regatta Build Cup 2019

Jak co roku mamy wielką przyjemność uczestniczenia w niepowtarzalnym i wymagającym wydarzeniu żeglarskim odbywającym się w Chorwacji. Aktywnie wspieramy organizatorów w pracach przygotowawczych, realizując szereg działań marketingowych bezpośrednich związanych z eventem (produkcja materiałów reklamowych oraz filmowanie wydarzenia).

Zaangażowanie wielu firm sprawia, że ponad 300 żeglarzy, ma możliwość realizować swoją pasję w ramach sportowej rywalizacji na Adriatyku.

Jak każda impreza skupiająca tak dużą ilość uczestników, wymaga wielomiesięcznych przygotowań, koordynacji i planowania różnych wariantów mogących się wydarzyć podczas jej trwania. Główny ciężar tych działań spoczywa na dwu firmach organizujących tegoroczne wydarzenia tj: Fakro, którego przedstawicielem jest Janusz Komurkiewicz oraz Zee Sailing Team reprezentowaną przez Zdzisława Gajosa.

#RBC

Czym jest Regatta Buid Cup?

W wielkim skrócie: są to Największe Polskie Regaty Morskie odbywające się poza granicami kraju.  Impreza odbywa się cyklicznie od ponad 11 lat w różnych rejonach chorwackiej części Adriatyku. Tegoroczna edycja jest już XII odsłoną wydarzenia. Regaty branży budowlanej to blisko 35 jachtów zawodniczych i obsługi technicznej, grupa ponad 300 żeglarzy rywalizujących o tytuł Mistrza Polski w klasie ORC.

Regaty inne niż wszystkie

Formuła imprezy jest niecodzienna, łączy sportową rywalizację na wodzie z integracją środowiska branży budowlanej i nie tylko. W regatach biorą udział przedstawiciele wielu czołowych polskich firm reprezentujących różne branże. W regatach biorą udzoał również konsorcja międzynarodowe działających w grupie firm budowlanych. Niecodzienność formuły wydarzenia polega na jej mobilnym charakterze.

Dzięki zaproponowanej formule trudno o nudę. Chorwację odkrywać można na nowo: miejsca, wyspy, malownicze zatoki, miasteczka. Kosztujemy regionalnych potraw kuchni śródziemnomorskiej, poznajemy Chorwację z trochę innej strony. Tu spotyka się świat sportu i przygody, tu zawiązują się relacje biznesowe i w końcu: tu właśnie integruje się branża.

BRANŻA BUDOWLANA

Regaty to duże wyzwanie nie tylko organizacyjne.

Jak każda impreza o szerokim zasięgu, wymaga wielomiesięcznych przygotowań, koordynacji i planowania różnych wariantów, które mogą mieć miejsce. Największy ciężar tych działań spoczywa na dwóch firmach organizujących tj: Fakro oraz Zee Sailing Team. Nie jest łatwo ułożyć elementy logistyki i ustalić trasę kolejnych edycji, w taki sposób aby uatrakcyjnić pobyt dużej liczbie wymagających uczestników.

Ustalenie trasy regat, znalezienie miejsc dla licznej floty jest dużym wyzwaniem. Szczególnie biorąc pod uwagę standardy, do których przyzwyczaili nas organizatorzy.

Fot. Piotr Kowalski
WYZWANIE

Duża flota jachtów – wymagające wyzwanie logistyczne

Na wagę przedsięwzięcia wpływa ponadstandardowa wielkość floty regatowej (blisko 35 dużych jachtów i łodzi, ponad 300 uczestników, którzy w komfortowych powinni przygotować się do kolejnych etapów regat). Trudno z wyprzedzeniem przewidzieć aurę, przynoszącą często wiele niespodzianek pogodowych. Na takie ewentualności organizatorzy muszą posiadać alternatywne plany awaryjne. W tym roku z jeszcze większą sportową intensywnością planowane są zmagania regatowe. Przewidywane jest rozegranie 12 biegów na różnych dystansach i w różnych opcjach. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Trzymamy kciuki aby udało się wykonać ambitne założenia.

UCZESTNICY

Kto uczestniczy w tegorocznych regatach?

Przedstawiciele firm z branży budowlanej i nie tylko. Wśród stałych „bywalców”, czyli firm które corocznie biorą udział w evencie,  pojawiają się również nowe firmy, które chcą spróbować swych sił w rywalizacji regatowej w tak zacnym gronie.  

W XII RBC 2019 biorą udział (kolejność listy startowej):

Związek POiD, Budex, Nexx Developer, Fakro, Teknos-Porta, Alteris, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Alabaster Sailing Team, Leś i Przyjaciele, Leś, Helipoland Construction, Rajskie Jadło, Novet, Porta, Onninen, Voxel, Hansfort, Spec Bruk, Nobile Polska, Margbud, Eiffage, Grupa Capek Bruk, Primo Profile, ZST, PP Sailor, Hormann – Mitura Academy, Investa, Novoferm.

SAMART

Co robimy na Regatta Build Cup 2019

Nasz wkład w Regaty to między innymi nagranie filmów z wydarzenia (teledysk oraz reportaż) koordynacja działań medialnych, promocja i dbałość o spójny wizerunek wydarzenia. Produkcja materiałów promocyjnych, informacyjnych i reklamowych dotyczących regat.

Nagranie i produkcja filmów dokumentujących event. Produkcja pozostałych materiałów brandingu zewnętrznego: flagi regatowe, windery, rollup’y, ścianki sponsorskie, banery, naklejki na jachty, teczki, opaski regatowe, a po regatach produkcja i dystrybucja pamiątkowego kalendarza regatowego. Filmując tegoroczny event jak zwykle, będziemy starać się uchwycić ulotne chwile w tej wielkiej przygodzie pod żaglami. Będziemy również starali się na miejscu dokumentować kolejne dni regatowych zmagań i publikować je w sieci, tak abyście mogli pośrednio uczestniczyć w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.

Życzymy wszystkim  uczestnikom 100py H2O pod kilem,
pomyślnych wiatrów i do zobaczenia na regatach.


ZOBACZ CO NAKRĘCILIŚMY


Similar Posts