REJESTRACJA DOMENY INTERNETOWEJ

DOMENA INTERNETOWA – REJESTRACJA POWINNA BYĆ PRZEMYŚLANA


Domena internetowa – co to jest i po co ją rejestrować?

Domena to unikalny – niepowtarzalny adres naszej przyszłej strony internetowej, funkcjonujący w sieci. Szukając domeny dla swojej strony, powinniśmy użyć odpowiedniego klucza, który w późniejszym etapie pozwoli na łatwiejsze wypromowanie strony firmowej. Dobrze by było, aby domena nawiązywała do nazwy firmy, produktów oferowanych przed dany podmiot, lub nazwę usługi, która będzie reklamowana – promowana za pomocą strony www.

Domena internetowa – czym się kierować przy jej wyborze?

Na swoim przykładzie podpowiemy, jakiej zasady używać, aby nasza indywidualna domena była w sensowny sposób związana z realnie działająca na rynku firmą. Pierwszą i główną naszą stroną jest ogólna strona – matka z długoletnią historią – czyli: https://samart.pl. Jest to nasz podstawowy adres, w którym promujemy działania Agencji reklamowej – usług reklamowych oferowanych przez producenta reklam. Jeżeli chcemy aby nazwa kojarzyła się z konkretnym produktem, który, oferujemy, musimy znaleźć i zarejestrować nazwę według trochę innej zasady. Nasz marketingowy produkt realizujący Filmy i zdjęcia z ziemi wody i powietrza – zarejestrowaliśmy pod unikalną nazwą produktową http://air-video.pl. Już w pierwszej chwili możemy się zorientować, że chodzi o specjalistyczną usługę reklamową, polegającą na frazie „AIR” w połączeniu z frazą „VIDEO”. W konsekwencji dzięki tak utworzonej domenie łatwiej nam było wypromować witrynę na branżowe hasła związane z filmowaniem z lotu ptaka – zdjęciami z powietrza i frazami pokrewnymi.

NAZWA INDYWIDUALNA DOMENY POWINNA BYĆ PRZEMYŚLANA!


Jeżeli już podjęliśmy decyzję jak ma brzmieć nasza domena, to pozostało nam sprawdzić, czy dany adres nie został już przez kogoś wykupiony i zarejestrowany. Jeżeli jest wolny, to już prawie sukces – pozostaje nam wybrać rozszerzenie dla domeny. Przykładowo wybraliśmy nazwę „mojastrona” i teraz powinniśmy ją uzbroić w odpowiednie rozszerzenie. Jeżeli planujemy, że naszym zakresem działań będzie Polska – to najlepszym rozszerzeniem będzie nazwa: www.mojastrona.pl.

Jeżeli planujemy działać na terenie całego świata, wtedy wskazane byłoby zarejestrować nazwę www.mojastrona.com A jeżeli chcemy zawęzić obszar świadczonych usług do lokalizacji np. siedziby firmy, warto zastanowić się nad domeną www.mojastrona.krakow.pl . Oczywiście jest multum rozszerzeń domen, ale polecamy korzystać z tych najbardziej logicznych, znanych i popularnych z punktu widzenia szukającego w sieci.
Jeżeli już wybraliśmy nasz unikalny adres – domenę, zarejestrowaliśmy – to od dnia rejestracji, przez równo rok, będziemy jej właścicielem – dysponentem – zarządzającym. Po upływie roku czasu domenę należy przedłużyć – czyli opłacić abonament na kolejny rok użytkowania. W przypadku nie dopełnienia tego obowiązku domena zostanie wygaszona a następnie skierowana ponownie na wolny rynek.

Mając już dostęp do panelu administracyjnego naszej domeny, w odpowiedniej zakładce należy podać adresy przekierowujące DNS – które musza wskazywać na nasz serwer wirtualny na którym znajduje się zainstalowana fizycznie nasza strona www.

Jeżeli adres domeny jest poprawnie skonfigurowany w panelu administracyjnym, to po jego wpisaniu w przeglądarkę i wywołaniu adresu – powinna pojawić się nasza strona.

Jeżeli ten etap jest dla Państwa mało interesujący lub zniechęcający – zapraszamy do kontaktu. W Waszym imieniu wyszukamy odpowiedniej domeny, zarejestrujemy ją dla Państwa, zajmiemy się konfiguracją i wszelkimi ustawieniami. Gwarantujemy szybki hosting w umiarkowanej cenie.