Reklama przestrzenna na elewacji - Kraków -

Reklama Kraków – kolejna instalacja za nami.

Vailant - reklama kraków oddziału Sunier Duval

Reklamy dla krakowskiego oddziału Firmy Vaillant.

Reklama na elewacji Vaillant Kraków

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność wykonać kolejną kompleksową usługę reklamową dla Firmy Vaillant.  Zakres naszych prac polegał na wykonaniu oznaczeń zewnętrznych i wewnętrznych zgodnych z ogólną koncepcją wizualizacji firmy.  Całość prac polegała na zaadoptowaniu plików graficznych, czyli zaprojektowaniu elementów oznaczenia zgodnego z „Księgą Znaku” na istniejącym budynku. Budynek oddziału mieści się w Krakowie przy ulicy Machaya.  Zakres naszych prac obejmował przestrzenne wykonanie grafik zewnętrznych, oklejenie szyb foliami standardowymi oraz foliami specjalnymi tzw. “folie mrożone” . Dodatkowym elementem było również wydrukowanie grafik wielkoformatowych i przygotowanie konstrukcji pod wydruki do prezentacji wewnętrznej w biurze sprzedaży. Jak wyglądała realizacja, możecie zobaczyć w naszym krótkim Case Study z tej instalacji.

Reklamy przestrzenne 3d na elewacji budynku Vaillant Saunier Duval oddział Kraków.

Reklama Kraków

Główne działania z naszej strony to wykonanie zaprojektowanej wcześniej reklamy w postaci elementów przestrzennych loga. Litery i znaki dodatkowo w celu ich uatrakcyjnienia wizualnego zostały uszlachetnione poprzez połączenie lica liter z grafikami wyfrezowanymi w metapleksie (pleksi). Uzyskany efekt to przestrzenna reklama o matowych bokach oraz błyszczących frontach.

Reklamy na elewacji dla Vaillant Kraków
Montaż grafik przestrzennych na elewacji budynku firmowego

Montaż reklam zewnętrznych na frontach budynku

Przed rozpoczęciem instalacji grafik reklamowych na elewacji budynku, najważniejszym elementem jest rozmieszczenie elementów reklamy w sposób uniemożliwiający  wystąpienia jakiejkolwiek pomyłki. Ze względu na warunki techniczne, nie było możliwości wykonania jakichkolwiek wierceń w podłożu. Z tego względu cały montaż został oparty na zastosowaniu specjalnych wysokowydajnych klejów strukturalnych. Takie mocowanie jest bezinwazyjne – niepowodujące trwałych zmian w elewacji. Przywrócenie jej do stanu sprzed montażu jest dużo łatwiejsze, niż w przypadku montażu inwazyjnego.

Oklejenie foliami „mrożonymi” przeszkleń wystaw – uzyskanie efektu piaskowanej szyby

Oklejanie szyb i wystaw - folie mrozone - efekt piskowanego szkła

Folia mrożona – ekonomiczny substytut efektu szyby piaskowanej.

Grafiki reklamowe na szybach zostały wykonane w dwu technikach. Pierwsza to tradycyjne oklejenie foliami polimerowymi elementów okien wraz z tekstem informacyjnym, wyciętym ploterowo i naniesionym na podkład w tradycyjny sposób. Druga część oklejenia, została wykonana przy pomocy specjalnych folii szronionych, tworzących efekt maskowania wraz z wyciętymi napisami informacyjnymi. Zadaniem folii w tym przypadku to pas folii mający maskować widok do wnętrza pomieszczenie, usytuowany na wysokości wzroku osób przechodzących. Dodatkowy napis w kontrze dyskretnie informuje o profilu działalności oddziału. Jest uzupełnieniem napisów w górnych częściach wystawy

Elementy wystroju wewnętrznego – banery reklamowe zamontowane na lekkich konstrukcjach.

Kolejnymi elementami grafik wewnętrznych które wykonywaliśmy w ramach tego zlecenia, były wydrukowane banery reklamowe na siatkach mesh oraz materiałach litych. Banery przed powieszeniem zostały zamontowane na lekkich konstrukcjach, tworząc przestrzenne elementy dekoracyjne. Ten rodzaj prezentacji robi dość ciekawy efekt uprzestrzennienia prezentowanych treści. Oczywiście można było zastosować wariant wydruku wielkoformatowego na materiale tapetowym – czyli jako tapety reklamowej. Ale nie uzyskalibyśmy efektu przestrzennego, który naszym zdaniem jest o wiele ciekawszym rozwiązaniem.

Dziękujemy Firmie Vaillant za miłą współpracę.

Banery reklamowe jako elementy wystroju wnętrza biura

Zobacz również inne informacje ze świata reklamy:

Similar Posts