REPORTAŻE FILMOWE – FILMY DOKUMENTUJĄCE


Reportaże filmowe to kolejny produkt z naszej oferty, obejmujący zakres produkcji opartej na usłudze wideofilmowania – post produkcji – realizacji filmowej. Nasza oferta obejmuje kompleksową usługę związaną z dokumentacją filmowa i fotograficzną z wszelkiego rodzaju imprez plenerowych, wydarzeń masowych, imprez sportowych, wewnętrznych eventów firmowych, konferencji i spotkań biznesowych. W zależności od potrzeb, oczekiwań i wstępnego scenariusza realizacyjnego, możemy zaproponować ofertę idealnie dopasowaną do możliwości finansowych, warunków technicznych przedsięwzięcia – ofertę dopasowaną do Państwa potrzeb.


Do dyspozycji naszych klientów oddajemy szereg nowoczesnych technik filmowych i rozwiązań wykorzystywanych przy realizacji materiału dokumentującego wydarzenie. Standardowo wykonujemy ujęcia przy użyciu kamer naziemnych czyli prezentującego obraz z perspektywy widza – uczestnika danego wydarzenia. Jest to opcja najbardziej ekonomiczna.
W trakcie realizacji stacjonarnej, aby przekaz był bardziej dynamiczny, używamy kamer na gimbalach z żyroskopową stabilizacją trójosiową, czy też wózków kamerowych a w razie potrzeby kranów kamerowych – uatrakcyjniających realizowany materiał.

Reportaże z konferencji

Najbardziej popularną i nie wymagająca specjalnych środków technicznych, są realizacje stacjonarne z konferencji, spotkań biznesowych, paneli naukowych i tematycznych. Najczęściej ten rodzaj filmów dokumentujących, realizowany jest przy pomocy stacjonarnych kamer na statywach. W zależności od potrzeb i wymagań klienta taki reportaż wykonujemy z minimum 2 kamer stacjonarnych i dodatkowo wzbogacamy materiał z ujęciami wykonanymi z FlyCam’a.

YouTube video
YouTube video

Reportaże filmowe z eventów

Podczas realizacji ujęć z eventów plenerowych – wydarzeń sportowych nasze produkcje mogą być wzbogacone o sceny z powietrza, wykonywane przy pomocy dronów (bezzałogowych statków powietrznych). W zależności od potrzeb i wymagań produkcyjnych kamera może być podwieszona pod jeden z posiadanych bezzałogowych statków powietrznych:

 • Quadrocopter (kamery lekkie – zdjęcia do 12mln.px – materiał filmowy Full HD do 50fsp
 • Hexacopter (kamery wagi średniej – zdjęcia do 16mln.px – materiał filmowy Full HD lub 4K)
 • Octocopter (kamery cięższe – zdjęcia powyżej 24mln.px – materiał Filmowy 4K do 50fsp)

Dynamiczne realizacje reportażowe

Do realizacji typowo dynamicznych stosujemy najbardziej wymagających “arsenał filmowy.” Może on zostać wzbogacony o żyroskopowe stabilizatory kamer umieszczane na pojazdach, mogące realizować płynne – nieporuszone sceny nawet przy dość wysokich prędkościach. Sceny realizowane z kamerą na zewnątrz pojazdu jak również z platformy realizacyjnej na samochodzie typu PickUP. Dodatkowo posiadamy przystosowaną łódź motorową typu RIB, z której możemy startować i sterować dronem lub filmować bezpośrednio z łodzi płynącej z dużymi prędkościami – uzyskując stabilne i płynne sceny dynamiczne.

Najbardziej wymagające i nietypowe realizacje, wykonujemy poprzez połączenie wielu systemów i technik wspomagających proces rejestracji scen.

Do najbardziej nietypowych ujęć reportażowych możemy zaliczyć:

 • filmowanie z drona
 • filmowanie z poruszającego się pojazdu – samochodu
 • filmowanie z łodzi motorowych (ujęcia na wodzie)
 • filmowanie podwodne (spod powierzchni wody) – kamery wodoszczelne.

JAKA JEST CENA WYKONANIA REPORTAŻU FILMOWEGO?


Jest to najbardziej istotny element mający wpływ na decyzję o podjęciu współpracy z daną firmą. Zatem, od czego zależy cena wykonania wideo reportażu – reportażu filmowego? Na wycenę realizacji ma wpływ kilka ważnych czynników, do podstawowych należą:

 • rodzaj reportażu (konferencja, plener, event sportowy, relacja kilkudniowa)
 • scenariusz realizacyjny (rodzaj scen, rodzaj ujęć, użycie technik specjalnych).
 • wymagana ilość kamer na planie (wymagana ilość operatorów)
 • ujęcia specjalne (z łodzi, samochodów, z lotu ptaka, z kranu filmowego).
 • dodatkowe oświetlenie – ilość, moc, ilość operatorów światła
 • dodatkowe wymagania audio – niezależne tory rejestrujące audio (operator dżwieku)
 • czas spędzony na planie niezbędny do wykonania założeń scenariusza ( 2h / 4h / 8h / 12h/ )
 • rodzaj montażu (długie sceny, minimalna ilość cięć np. konferencje, wykłady, spotkania, czy też duża ilość scen, dynamiczne ujęcia, zastosowanie technik specjalnych, montaż z efektami).
 • rodzaj muzyki – podkładu muzycznego
 • dodatkowy podkład lektorski pod ścieżkę audio
 • odległość planu od siedziby zlecającego

Reasumując, aby móc w sposób miarodajny wycenić realizację filmu reportażowego, filmu reklamowego, czy prezentacji multimedialnej – musimy znać zakres pracy i wymagania techniczne. Cena prostych, nieskomplikowanych realizacji zaczynają się już od 1000,00 zł + VAT. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani nasza ofertą, prosimy o kontakt lub przesłanie prostego Briefu przedprodukcyjnego.

Długi reportaż z eventu na wodzie.

Krótka wersja reportażu z regat w Chorwacji.