Spotkania Firmowe konferencje online przenosimy do internetu

Spotkania firmowe online – transmisje do internetu na żywo

W dobie ogólnoświatowej pandemii spotkania firmowe całkowicie zmieniły formę i formułę swojego działania. W początkowym okresie tej wyjątkowej i niespodziewanej rzeczywistości pandemicznej, ten rodzaj działalności w bardzo dużym stopniu został ograniczony. Jednak z biegiem czasu firmy i ich plany musiały zrewidować dotychczasowe formy organizacji tego typu wydarzeń i dostosować się do panującej rzeczywistości. Spotkania i eventy firmowe przeniesione zostały w bardzo dużym procencie do sieci – tworząc nową formę komunikacji.

Spotkania firmowe w formule hybrydowej

Hybrydowe spotkania firmowe to połączenie tradycyjnej formy bytowania bezpośredniego z uczestnictwem za pośrednictwem łącz internetowych. Z wiadomych względów planowane wydarzenia firmowe, które w normalnych warunkach mogły by się odbywać ze 100% frekwencją, z przyczyn obiektywnych musi zostać ograniczone do zgodnego z przepisami minimum. Aby nie rezygnować z zaplanowanego spotkania organizatorzy bardzo często decydują się przenieść go do świata wirtualnego. Umożliwiając tym samym uczestniczenie w nim osobom zaproszonym w formie hybrydowego spotkania online. Ten rodzaj realizacji należy obecnie do najbardziej popularnych form spotkań online.

Jak zorganizować samodzielnie spotkanie online?

W dzisiejszej rzeczywistości intensywnego rozwoju technik multimedialnych oraz szybkich łącz internetowych ten rodzaj spotkań można zorganizować bezpośrednio w ramach posiadanych firmowych zasobów technicznych. Do prostej realizacji wystarczy kamera, mikrofon oraz platforma za pomocą której, będziemy nawiązywać połączenie z naszymi uczestnikami. W przypadku większej ilości uczestników powinniśmy zadbać dodatkowo o zestaw nagłaśniający przebieg spotkania. Oczywiście dodatkowo musimy zadbać o stabilne i wydajne łącze internetowe, podpięte do stacji roboczej za pomocą połączenia ethernetowego. Tak przygotowani, możemy rozpocząć przygotowania do konfiguracji naszego zestawu transmisyjnego.

Darmowe aplikacje do spotkań i video konferencji pomogą nam w jej samodzielnym zorganizowaniu

Aplikacje pomocne przy organizowaniu firmowych spotkań na żywo

Jak już wspominaliśmy, po przygotowaniu zestawu startowego w postaci: kamery – mikrofonu i opcjonalnie nagłośnienia musimy wybrać aplikację za pomocą której będziemy się łączyć z naszymi gośćmi. Na rynku znajdziemy wiele darmowych narzędzi, które w sposób intuicyjny pozwolą nam na przeprowadzenie takiej mini konferencji. Do najbardziej popularnych i na dzień dzisiejszy darmowych – możemy zaliczyć: Google Meet, Zoom Meeting, Microsoft Teams, Facebook Messenger, Skype, GoToMeeting, Cisco WebEx. Wpisując którąkolwiek z podanych nazw aplikacji, znajdziecie Państwo link do pobrania oraz niezliczone tutoriale jak ich używać w sposób bardziej zaawansowany.

Jak przygotować się do zdalnego spotkania online?

Przygotowanie się do spotkania online jako osoba występująca, to zadbanie o kilka bardzo prostych elementów. Po pierwsze sprawdzamy szybkość i stabilność naszego połączenia internetowego. Pamiętajmy jednak, że dla naszych potrzeb ważny jest parametr „upload” czyli wysyłanie. Im jest on wyższy i bardziej stabilny tym lepiej. Zadbajmy o połączenie naszego komputera z siecią za pomocą kabla internetowego RJ45. Wi-Fi jest dobre do przeglądania treści – w naszym przypadku łącze powinno być stabilne i przewidywalne – wolne od ewentualnych zakłóceń. Następnym elementem to zadbanie o wyczyszczenie obiektywu kamery – z doświadczenia wiemy, że różnie z tym bywa :). Kolejnym ważnym parametrem jest zadbanie o dobre – poprawne kadrowanie. Kolejnym istotnym czynnikiem jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie…… Więcej informacji jak przygotować się do wejścia na live znajdziecie tutaj: >>> L I N K

Przed spotkaniem online zadbajmy o odpowiednie oświetlenie, kadrowanie i stabilne łącze internetowe

Spotkania firmowe online dla wymagających

Spotkania online organizowane we własnym zakresie są niestety obarczone wieloma ograniczeniami. Do tych najbardziej istotnych jest nie najlepsza jakość emitowanego obrazka. Problemy ze stworzeniem i emisją zindywidualizowanej szaty graficznej. Problemy z płynną realizacją wielokamerową, czy wprowadzenie większej ilości profesjonalnych multimediów. Dodatkowym ograniczeniem jest często zamknięta forma realizowanego spotkania wyłącznie do zaproszonych uczestników. Coraz częściej firmy szukają możliwości organizacji spotkania w bardziej wyszukanej formie w połączeniu z innymi elementami sztuki – przekazu. Wielokamerowe spotkania firmowe z profesjonalnym oświetleniem, nagłośnieniem połączone z występami estradowymi niestety już nie jest tak proste w realizacji. Niezbędne są specjalistyczne miksery video, umożliwiające na żywo realizowanie montażu i emisji realizowanego eventu. W razie potrzeby płynnego połączenia multimediów filmowych czy graficznych w locie. Jednoosobowa ekipa nie będzie wstanie zrealizować tak stawianych wymagań. Aby transmisja ze spotykania była pokazana w sposób atrakcyjny i ciekawy musi być pokazana z wielu perspektyw czyli kamer. Jeżeli nasz scenariusz przewiduje wprowadzenie ruchu na scenie, koniecznym okaże się postawienie za kamerami operatorów podążających z obrazem za występującymi w evencie.

Stanowisko realizacyjne transmisji na żywo eventu firmowego

Przygotowanie do transmisji na żywo
Obsługa medialna konferencji firmowych online
Realizacja audio video spotkania firmowego online

W przypadkach potrzeby zorganizowania bardziej wyszukanej formy spotkania firmowego radzimy oprzeć się na sprawdzonych i doświadczonych firmach. Firmach które posiadają niezbędny sprzęt i co najważniejsze doświadczenie w tego typu rozbudowanych realizacjach.

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą realizacyjną Twojego spotkania online – skontaktuj się z nami. Postaramy się pomóc w organizacji wydarzenia.

Zapraszamy do współpracy,