Projekty dla druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy UV

Bardzo ważnym zagadnieniem w technologii druku wielkoformatowego, jest sposób w jaki zlecający przygotowuje swoje prace.

Aby maksymalnie wyeliminować możliwości pomyłki i skrócić czas finalizacji zlecenia, prosimy o stosowanie się do kilku prostych zasad przedstawionych na tej stronie.

Eksportując pliki przygotowywane w Corel Draw, prosimy o nieprzekraczanie wartości 10 000 px. Po przekroczeniu tej wartości pliki eksportowane są zniekształcone.

Prosimy we wszystkich rodzajach druku, opisywać pliki stosując w nazwie rodzaj wybranej technologi drukowanej pracy np.( folia_blysk_twardy 200_100cm_5szt.tif ) tak opisany plik rozumiemy jako druk na folii błyszczącej, w technologii solwentu twardego o wym.200cm na 100 cm w ilości 5 sztuk. Nie potrzebne są żadne dodatkowe informacje. Eliminujemy całkowicie możliwość pomyłki).

Najczęściej spotykanym błędem, jest przygotowywanie zbyt “ciężkich plików”, czyli prac o zbyt wysokiej rozdzielczości w stosunku do wielkości pracy. Aby pomóc w doborze odpowiedniej rozdzielczości zapraszamy do zapoznania się z tabelą rozdzielczości.

WIELKOFORMATOWY DRUK SOLVENTOWY (solvent twardy)

Pliki prosimy przygotowywać jako CMYK – 8 bitowy, bez masek, warstw, kanałów ALPHA – spłaszczony (flat). Akceptowane rozszerzenia to: TIF,PSD,EPS,JPG,PDF ,PDF .

Pliki bitmapowe prosimy zapisywać z kompresją LZW.

Kolory w Pantonach prosimy przełożyć na skalę CMYK zgodnie ze wzornikiem Pantona.

Do każdego zlecenia o trudnych kolorach, specyficznych wymaganiach odnośnie odwzorowania kolorów, konieczne jest dostarczenie wydruku kalibracyjnego – próbnego (wzór kolorów zaakceptowanych przez firmę, odwzorowanie trudnych kolorów newralgicznych).

Aby uzyskać efekt głębokiej czerni należy kolor czarny przygotować w następujących proporcjach:

CYAN – 60%     MAGENTA – 50%     YELLOW – 40%      BLACK – 100%

Przykładowe rozdzielczości i wymiary w skali 1:1

  • BILBOARD 600cm x 300 cm rozdzielczość max 60 dpi (wskazane 45dpi)
  • FLAGA – BANER 300cm x 150 cm rozdzielczość max 100 dpi (wskazane 72dpi)
  • BANER FOLIA 200cm x 100 cm rozdzielczość max 150 dpi (wskazane 100dpi)

DIGITAL PRINT (Niskonakładowy druk cyfrowy)

Druk ulotek, pojedynczych i personalizowanych prac niskonadkładowych. Druk bezpośrednio z pliku z ominięciem przygotowalni offsetowej.

Drukujemy bezpośrednio z pliku (CMYK w kompozycie): CDR, TIF, PSD, EPS, PDF.

Rozdzielczość pracy: minimalna 300 dpi – wskazana 600dpi w skali 1:1.
Standardowa gramatura: 105gr/m2 max gramatura papieru: 305 gr/m2

Pliki przygotowywać jak do druku offsetowego.

WIELKOFORMATOWY DRUK SUBLIMACYJNY

Bezpośredni druk cyfrowy na materiałch tekstylnych. Zastosowanie: bezpośredni druk na tkaninach, poliestrach. Produkt finalny to: flagi reklamowe, transparenty, banery tekstylne, parasole, obrusty itp.

Pliki prosimy przygotowywać jako CMYK – 8 bitowy. Bez masek, warstw, kanałów, – spłaszczony (flat). Akceptowane rozszerzenia to: TIF, PSD, EPS, JPG, PDF. Pliki bitmapowe prosimy zapisywać z kompresją LZW, eksporty z programy Corel Draw prosimy wykonywać z zaznaczeniem opcji: “kopresja LZW”

Kolory w Pantonach prosimy przełożyć na skalę CMYK zgodnie ze wzornikiem Pantona.

Do każdego zlecenia konieczne jest dostarczenie wydruku kalibracyjnego – próbnego (wzór kolorów zaakceptowanych przez firmę, odwzorowanie trudnych kolorów newralgicznych).

Aby uzyskać efekt głębokiej czerni) należy kolor czarny przygotować w następujących proporcjach:

C –  50%     M – 40%     Y – 30%     K – 100%

Rozdzielczości w jakich należy przygotowywać pliki: tak jak w druku solventowym. Prosimy o nieprzekraczanie sugerowanych maksymalnych rozdzieczości. Większe wartości DPI, powodują zwiększenie “wagi” pliku nie wpływając na jakość drukowanej pracy.

UWAGA !  Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące przygotowania plików do druku – prosimy o kontakt z naszymi grafikami.

Postaramy się  udzielić wszelkiej pomocy, w celu wyeliminowania błędów mających wpływ na drukowane grafiki.

Sam-Art nie ponosi odpowiedzialności za efekty druku nieprawidłowo przygotowanych prac – lub zleceń bez dostarczonego wydruku kalibracyjnego !