NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


Jeżeli plik do druku zawiera newralgiczne kolory, loga firmowe, tła itp., które muszą być maksymalnie zbliżone do wzoru prosimy dołączyć do zlecenia wydruk próbny (Cromalin, MatchPrint). W przypadku braku wydruku kalibracyjnego.

Oczywiście można wykonać taki wydruk, ale w technologii druku solventowego superprecyzyjnego. Rozdzielczość do 1440 dpi. Tak naprawdę raster dalej występuje, ale jest on praktycznie niewidoczny dla oka ludzkiego. Można go zobaczyć np. pod lupką offsetową lub z bardzo bliskiej odległości.

 • Produkty reklamowe oferowane przez naszą Firmę można odbierać osobiście w siedzibie Pracowni, Wieliczka, ul.Batalionów Chłopskich 7– przyjmujemy Klienta z otwartymi ramionami. 🙂
 • Dostarczamy również poprzez wysyłkę kurierem. Można przysłać również swoją Firmę kurierską, lub zamówić wysyłkę bezpośrednio u nas.
 • W wyjątkowych sytuacjach (duże zamówienia) i po wcześniejszych uzgodnieniach, dostarczamy zamówione prace swoim transportem.

W zależności od przeznaczenia, stosujemy kilka podstawowych materiałów używanych do produkcji, w/w tablic reklamowych. Najbardziej popularnym jest podkład z blachy ocynkowanej, płyt PCV, płyt poliwęglanowych. Droższą alternatywą jest blacha aluminiowa, blacha nierdzewna, wszelkie odmiany płyt typu Dibond – TuBond itp. Więcej na ten temat w linku poniżej: wybór materiału podkładowego pod tablice reklamowe – tablice informacyjne i szyldy.

Naklejki te wykonujemy od nakładu 1 sztuki. Niestety cena przy tej ilości jest nie należy do najniższych. Oczywiście jesteśmy wstanie wykonać nawet 1 sztukę w technologii wypukłej (żywicznej) 3D LOGO.

Niestety nie polecamy klejenia folii, zaraz po „zejściu z maszyny”. Wydruk foliowy powinien odparować minimum 24 godziny, a przy dużych nasyceniach nawet 48 godzin. Zaraz po wydrukowaniu folia przy znacznych nasyceniach NIE NADAJE SIĘ DO APLIKACJI!!!

Sposób aplikacji folii One Way Vision przedstawiamy w artykule tutaj.

W zależności od tego jaki rodzaj reklamy chcecie Państwo wykonać, robi się to w różnych kolejnościach. Reklama pełnokolorowa (druk wielkoformatowy) – najpierw drukujemy grafiki, a następnie wykonujemy okrycie plandekowe. REKLAMA WEKTOROWA (loga, napisy, aplikacje jednokolorowe) można wykonać na istniejącej plandece metodą szablonową. Warunkiem jest dobry stan powierzchni plandeki. Stan powłoki PCV najlepiej określić poprzez wykonanie testu na konkretnym okryciu plandekowym.

Pliki można dostarczyć w następujący sposób – przesyłając je na nasz serwer FTP. Wszystkie dane są w dziale – „PRZEŚLIJ PLIK”. Jeżeli Państwo nie macie dostępu do internetu, pliki można zapisać na: płytkę CD, DVD, nośnik typu COMPACT FLASH, lub najprościej PENDRIVE i dostarczyć do naszej pracowni osobiście lub kurierem. W przypadku mniejszych prac do 30MB, można przesłać pocztą e-mail.

Grafiki drukowane i przeklejane na pojazdy, drukujemy dobierając rodzaj folii do podłoża na którym będą przeklejane. Na płaskie powierzchnie stosujemy folie monomeryczne. Na lekko nieregularne (wypukłe) powierzchnie można drukować na folii polimerowej. Powierzchnie 3D – auta o dużych przetłoczeniach, krągłościach tylko na FOLII WYLEWANEJ – przestrzegając specyficznego reżimu technologicznego podczas aplikacji – wyklejania na podłoże pojazdu (samochodu)!

Oczywiście można wykonać taki wydruk, ale w technologii druku solventowego super precyzyjnego. Rozdzielczość do 1440 dpi. Tak naprawdę raster dalej występuje ale jest on praktycznie nie widoczny dla oka ludzkiego. Można go zobaczyć np. pod lupką offsetową lub z bardzo bliskiej odległości.

Banery drukowane na siatce MESH, też są normalnymi “banerami” – tylko do trochę innych zastosowań 🙂 W przypadku prac o dużych powierzchniach ekspozycji, takich jak np. MEGABANERY (powyżej 50m2 – 100m2) możliwość zastosowania Frontlightu (materiału banerowego nieprzepuszczającego powietrza) staje pod wielkim znakiem zapytania (nie polecamy !!!). Pierwszy minus to waga takiego banera a drugim minusem jest nieprzepuszczalność powietrza. Baner o powierzchni 50 – 100 m2 rozwieszony np. na rusztowaniu działa jak żagiel na dużym okręcie, Trudnością jest zakotwienie konstrukcji – aby nie uległa ona przewróceniu i nie spowodowała ewentualnych strat lub zagrożenia życia (imprezy plenerowe, koncerty rockowe itp)

Rozdzielczość drukowanych projektów – grafik jest uzależniona od

 • formatu ekspozycji
 • rodzaju zlecanego druku.

Przykładowo baneru o formacie 15m x 10m drukowanego na siatce Mesh, w technologii solventu twardego – nie należy przygotowywać w rozdzielczości większej niż 25 – 40 dpi(oczywiście skala 1:1) Praca w formacie 100cm x 70cm drukowana w technologii solventu miękkiego (precyzyjnego) lub INK JET – wystarczy w skali 1:1 rozdzielczość 150 max 300 dpi.

Prosimy o zapoznanie się z tabelą rozdzielczości

 • Pliki prosimy przygotowywać jako CMYK. Bez masek, warstw i kanałów.
 • Spłaszczony (flaat).
 • Dla platformy systemowej Windows. Akceptowane rozszerzenia to: TIF, PSD, EPS, JPG, AI, PDF. Kolory w Pantonach prosimy przełożyć na skalę CMYK zgodnie z wzornikiem Pantona.

Do każdego zlecenia konieczne jest dostarczenie wydruku próbnego z pliku – w przypadku braku wydruku kalibracyjnego/próbnego (wzór kolorów zaakceptowanych przez firmę).

 • Wielkość maksymalna wydruku jest uzależniona od wielu czynników:
 • rodzaj materiału podkładowego (różne szerokości),
 • informacji czy wydruk może być panelowany (łączony),
 • ograniczeń szerokości maszyny drukującej (320cm)

W naszym przypadku wykonywaliśmy już wydruki banerów (panelowane) o powierzchni przekraczającej 500 m2 w jednym kawałku – ale możemy też wykonać większe.

Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od rodzaju podłoża samochodu. Jeżeli jest to płaska zabudowa np. samochodu dostawczego, czy też naczepa TIR, można drukować na folii monomerycznej (na płaskie powierzchnie). W przypadku samochodów o dużej ilości przetłoczeń, zaokrągleń i nierówności – wydruk musi być wykonany na folii wylewanej. W oknach – przeszklonych elementach pojazdu można zastosować folię ONE WAY VISION – (efekt lustra weneckiego). Przeczytaj więcej o materiałach pod druk.

Aby zminimalizować możliwość pomyłki w wielkości drukowanej pracy prosimy pliki zapisywać w skali 1:1 z podaniem formatu w nazwie pliku, rodzaju podłoża i ilości:

np: foliabłysk_wylewana_wymiar 300_100cm_10szt.tif