flagi druk montaż
flaga państwowa - święto flagi

Nasza największa flaga państwowa.

W ostatnich dniach mieliśmy okazję przygotowywać jedną z największych flag w naszej „flagowej karierze”. Zadanie było o tyle odpowiedzialne, że flaga miała być eksponowana na bardzo prestiżowym miejscu Krakowa – mianowicie na Wieży Ratuszowej.

Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia był RMF FM wraz z Urzędem Miasta Krakowa. Więcej o patriotycznej idei i wydarzeniu przeczytasz tutaj

Wykonanie produkcja flag państwowych

Naszym zadaniem było przygotowanie flagi do formatu blisko 30 m długości, prawie 7 m szerokości. Dodatkowo z mocnym systemem podwieszeń, umożliwiającego bezpieczne wciągnięcie na balkony ratusza, wraz z zabezpieczeniem mocowania umożliwiającego stabilne dociążenie dużej powierzchni ekspozycyjnej, uniemożliwiając jej ewentualne porwanie przez podmuchy wiatru.

Technika wzmocnienia i montażu flagi

W górnej części flagi, która była najbardziej obciążona i narażona na ewentualne uszkodzenia, zastosowaliśmy poczwórny system zabezpieczenia materiału przed uszkodzeniem w postaci rdzenia PCV okutego stalowymi oczkami. Dodatkowym elementem wzmacniającym całość – są rękawy zabezpieczające wykonane materiału typu Panama, charakteryzującym się zwiększona odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Całość została doposażona w pasy obciągające – umożliwiające pełną kontrolę nad zabezpieczeniem flagi na wypadek wystąpienia silnych podmuchów wiatru.

Zakres prac

Zakres naszej pracy obejmował również opracowanie kompletnego systemu usztywniającego górny element flagi, umożliwiający jednocześnie jej transport na linach oraz poprawiający odpowiednią ekspozycję flagi zamontowanej na Wieży Ratuszowej. Całość konstrukcji musiała być w pełni mobilna oraz zawierać się w niewielkiej masie własnej – umożliwiając tym samym ręczne wciągnięcie całości na wymagana wysokość.

Nasz system zdał egzamin. Flaga  została bezproblemowo wciągnięta na balkony wieży ratuszowej, a następnie rozwinięta, tworząc niepowtarzalny i unikalny element Święta Flagi w niecodziennym otoczeniu rynku krakowskiego. A jak prezentował się ratusz opasany w barwy narodowe, można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Flaga panstwowa na ratuszu

Czekamy na kolejne wyzwania, które pozwolą nam pobić tegoroczny rekord flagi o łącznej powierzchni przekraczającej 200 m2 – podwieszonej na naszym autorskim systemie mocowania.

produkcja flag reklamowych i państwowych

Zobacz również:
Cennik i ofertę  produkcji i druku flag reklamowych
Cennik projektów graficznych – studio projektowania reklam
Banery reklamowe – cennik produkcji

Similar Posts