Taśmy pakowe z nadrukiem logo

Taśmy pakowe z nadrukiem firmowym

W poniższym tekście odpowiemy na kilka pytań związanych z taśmami pakowymi z nadrukiem firmowym. Na co zwrócić uwagę? Jaką opcję kleju wybrać? Dlaczego warto zdecydować się na taśmę z nadrukiem firmowym?

Dlaczego taśma z nadrukiem?

Taśma opatrzona nadrukiem firmowym jest „gadżetem” niezbędnym dla każdej firmy, która wysyła do swoich klientów opakowany towar. Pominąwszy funkcję praktyczną, jaką jest zabezpieczenie pakunku – kluczowa wydaje się być kwestia identyfikacji wizualnej marki. Częsta ekspozycja firmowego logo, zawsze pozytywnie wpływa na utrwalenie jej w świadomości odbiorcy. Ponadto, oklejenie paczki taśmą z indywidualnym nadrukiem świadczy o profesjonalizmie nadawcy. Dlaczego?

Identyfikacja paczki – cel taśmy z nadrukiem

Często zapominamy, że wiele firm odbiera dziennie kilkanaście bądź kilkadziesiąt różnego rodzaju paczek. Ułatwmy identyfikacje przesyłki, aby odbiorca od razu wiedział kto jest nadawcą i do kogo skierować pakunek. To teoretycznie drobiazg, ale każde większe przedsiębiorstwo docenia to czytelne oznaczenie. Dodanie na taśmę kilku informacji dotyczących firmy jak nr telefonu czy adresu strony internetowej – to prosty sposób na mobilną reklamę.

Rodzaje taśm, użyty klej.

Taśma pakowa klej Akrylpwy – najtańsza alternatywa

Bazą jest wodny klej akrylowy. To najtańsza z oferowanych opcji. Polecany do oklejania lekkich kartonów. Zdecydowanie bardziej określilibyśmy użyteczność takiej taśmy w warunkach biurowych aniżeli sticte zabezpieczających przesyłkę. Niska odporność na zawilgocenie i słaba przyczepność tj. gorsza jakość – wpływa na cenę niską produktu. Akryl w niskich temperaturach traci swoje właściwości klejące.

Klej do taśmy pakowej typu Hot-Melt – standardowa opcja

Hot-Melt jest mocnym klejem (kauczuk syntetyczny) o dużo większej przyczepności do różnych powierzchni niż klej akrylowy, doskonale sprawdza się w większości przypadków i potrzeb klientów dzięki możliwości zastosowania produktu w niskich temperaturach choć jest mniej odporny na owe temperatury niż naturalny kauczuk (solvent), który świetnie radzi sobie nawet w ujemnych temperaturach.

Kleje na bazie Solventu – taśmy  dla wymagających

Solvent czyli naturalny klej kauczukowy, którego bazą są związki oparte na rozpuszczalnikach to produkt dla klientów, wymagających spełnienia najwyższych jakości podkładu klejowego. Najmocniejsza i najwyższa cenowo opcja. Taśmę pakowa na bazie kleju solventowego można bez obaw stosować w ujemnych temperaturach, na podkłady o różnej strukturze powierzchni – często nie do końca gładkich a bardziej porowatych. Solventowe tasmy pakowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pozostałe produkty nie maja szans na skuteczne działanie.

Taśma klejąca z nadrukiem cena.  Ile kosztuje taśma pakowa?

Na cenę taśmy, oprócz zastosowanego kleju – ma również wpływ ilość użytych kolorów w grafice drukowanej na taśmie, oraz jej długość. Należy zwracać uwagę na jednostkę miary. Wiele firm podaje cenę w jardach, a nie w metrach – niższa cena za rolkę nie zmienia faktu, że na komplecie tracimy nawet kilkaset metrów taśmy.

Zapraszamy do kontaktu, celem przygotowania dobrej oferty na taśmy klejące z nadrukiem firmowym.

Similar Posts