[tblock tag="h3" position="text-center" title="USŁUGI REKLAMOWE – PRODUKT DOPASOWANY DO POTRZEB – MOŻLIWOŚCI I OCZEKIWAŃ"]
[lead position="text-center"]Usługi reklamowe świadczone przez naszą firmę, obejmują kilkanaście produktów pośrednich, które staramy się w sposób najbardziej optymalny złączyć w konkretny produkt reklamowy. Czym różnią się usługi reklamowe w porównaniu do produktu reklamowego? Ten aspekt postaramy się przedstawić na kilku przykładach. [/lead]
[tblock tag="h4" title="Reklama na samochodach – usługa czy produkt reklamowy?"]

Reklama na pojazdach – aby ją wykonać musimy w pierwszej kolejności przygotować projekt – wizualizację treści graficznej, która ma znaleźć się na pojeździe klienta. To jest usługa projektowa. Następnym etapem, w zależności od wariantu wybranej reklamy niezbędne jest jej wydrukowanie na odpowiednich foliach lub wycięcie z folii (w przypadku reklamy typowo wektorowej) wtedy mamy do czynienie z produkcją elementów, które będziemy aplikować na karoserii i ewentualnie szybach pojazdu. Kolejnym etapem jest aplikacja przygotowanych grafik na samochód – czyli oklejenie pojazdu do postaci, który został zaprojektowany. Aplikacja folii na pojazd jest właśnie typową usługą reklamową.

Podsumowując: reklama na samochodzie jest połączeniem produkcji i usługi.

[tblock tag="h4" title="Reklama na plandekach – tworzenie grafik reklamowych na okryciach plandekowych - produkcja reklamowa czy usługa?"]

Reklama na plandece – to produkt składający się z usługi i elementu produkcji.

Kolejnym przykładem rozgraniczenia pojęcia usługa reklamowa w stosunku do produktu, omówimy na przykładzie grafik na plandekach. Aby wykonać reklamę na naczepie, proces rozpoczynamy od zaprojektowania graficznego jej wyglądu. Odbywa się to w naszym studiu projektowym, gdzie przygotowujemy wizualizację reklamy. To jest typowa usługa, której efekty czyli projekt reklamy, klient otrzymuje w formie zapisu cyfrowego. To klient decyduje kto wyprodukuje jego reklamę na plandece. Może zlecić to nam i tak najczęściej się dzieje, ale może również wybrać innego wykonawcę usługi. Aby dokończyć zlecenie muszą być wykonane 2 ważne operacje. Pierwszą z nich będzie wydrukowanie zaprojektowanej wcześniej reklamy na brytach materiału plandekowego – tworząc produkt, z którego zostanie uszyta plandeka na wymiar konkretnego pojazdu. I tu mamy kolejne połączenie usługi z produktem. Druk reklamy na plandece jest pełnowartościowym produktem reklamowych, a wykonanie okrycia plandekowego z wydrukowanego materiału to już jest typowa usługa.

Reasumując: wykonanie kompleksowe reklamy na plandece składa się połączenia 2 usług reklamowych i jednego produktu reklamowego.

[tblock tag="h4" title="Tablica reklamowa wraz z konstrukcją i montażem"]

Powyżej prezentowany przykład najlepiej pokazuje nam rozgraniczenie na produkt i usługę. Podobnie jak w poprzednich przypadkach rozpoczęciem zlecenia jest wykonanie projektu reklamy w naszym studiu grafiki komputerowej – typowa usługa projektowa. Następnym etapem – wykonanie tablicy reklamowej zgodnej z projektem – typowa produkcja reklamowa. Kolejnym pośrednim etapem – jest trwałe połączenie tablicy z konstrukcją reklamową, – czyli znowu mamy do czynienia z usługą. Na tym etapie posiadamy już konkretny produkt, czyli tablicę reklamową na konstrukcji, który aby mógł w 100% być użytkowany zgodnie z przeznaczeniem, musi zostać przetransportowany i zamontowany w zaplanowanym miejscu – czyli znowu ostatnim etapem w tym przypadku jest usługa reklamowa.

Wnioski: Tablica reklamowa jest również połączeniem kilku usług i produktów, zanim stanie się funkcjonalnym reklamowym elementem finalnym.

[tblock tag="h4" title="INTERAKTYWNE USŁUGI REKLAMOWE WYŻSZY STOPIEŃ WTAJEMNICZENIA?"]

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szereg usług, do których wykonania nie potrzebujemy żadnych materiałów pośrednich. Grupę tych usług możemy krótko określić, jako Interaktywne Usługi Reklamowe. Do ich stworzenia niezbędne są: wizja, pomysł, kreacja, komputer, odpowiednie oprogramowanie, Studio Grafiki Komputerowej. Dodatkowo trochę specjalistycznego sprzętu i możemy rozpocząć przygodę z najnowszą dziedzinom, czyli reklamą interaktywną

Do grupy usług interaktywnych oferowanych przez naszą firmę zaliczamy między innymi:

– projektowanie graficzne

– tworzenie stron internetowych

– promocja i marketing internetowy – pozycjonowanie stron www

– fotografia reklamowa – produktowa – reportażowa – urbanistyczna – krajobrazowa

– wideofilmowanie tradycyjne

– wideofilmowanie i fotografia z lotu ptaka

– obróbka – post produkcja fotograficzna

– post produkcja video

– realizacja reportaży, filmów promocyjnych, spotów reklamowych, relacji z eventów,

  • i wiele innych usług pośrednich i bezpośrednich związanych z reklamą interaktywną.

Mamy nadzieję, że te kilka opisanych przykładów pozwoli Państwu bardziej świadomie operować pojęciami usługa reklamowa i produkt reklamowy. Tym samym zwiększy świadomość przy wyborze odpowiedniego produktu reklamowego – usługi reklamowej, dla swojej Firmy.